Η επόμενη ανοιχτή συνέλευση για την υπεράσπιση του Λόφου Στρέφη θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 18/5 στις 18:00 στην κατάληψη Εξωστρεφή.
![](https://thepressproject.gr/app/uploads/2024/05/274522623-108250558464071-110131640621060667-n.jpg)
Όπως αναφέρει η Ανοιχτή συνέλευση για την υπεράσπιση του Λόφου Στρέφη, την Κυριακή 19/5, στις 17:00 θα συναντηθούν και θα δουλέψουν ξανά οι ομάδες εργασίας για το συμμάζεμα του Λόφου (φυτεύσεις, κορμοδέματα, κατασκευές, κάδοι, ταμπέλες).
Στο μεταξύ, «προστέθηκαν 2 ακόμα ηλιακά φωτιστικά στο μπασκετάκι του Λόφου (τα άλλα 2 στο θεατράκι και το βυζαντινό), εν όψει των καλοκαιρινών εξορμήσεων των παιδιών της γειτονιάς και σταδιακά γίνεται το καθάρισμα του λόφου από τα σκουπίδια που αφήνουν τουριστάκια και περαστικοί…».