«Ο καιρός χαλάει, οι προσελεύσεις και οι εισαγωγές αυξάνονται και εμείς καλούμαστε να αντιμετωπίσουμε τα περιστατικά με 3000 προσωπικό λιγότερο σε σχέση με τον περασμένο χειμώνα» αναφέρει ο Μιχάλης Γιαννάκος, πρόεδρος ΠΟΕΔΗΝ.
![](https://thepressproject.gr/app/uploads/2021/01/z_l46841611822969.jpg)
Aris Oikonomou/ SOOC
Όπως λένε οι γιατροί χαρακτηριστικά, το βάρος που καλούνται να σηκώσουν γίνεται δυσβάσταχτο στις γενικές εφημερίες. Γι’ αυτούς τους λόγους πραγματοποιήθηκε διαμαρτυρία της ΠΟΕΔΗΝ έξω από το νοσοκομείο «Γ.Γεννηματάς» της Θεσσαλονίκης, όπου μεταξύ άλλων καταγγέλθηκε η προμήθεια και τοποθέτηση 22 καμερών εντός του νοσοκομείου.